Tunelování v Libni?

Spolu s iniciativou Libeňský most nebourat, nerozšiřovat pořádáme ve čtvrtek, 4. května tematickou procházku po stopách Libeňské spojky, tedy části plánované dostavby pražského vnitřního okruhu, která se bezprostředně týká Prahy 8. Sraz je v 18:00 na tramvajové zastávce Bulovka. Tramvají se postupně dostaneme až na Palmovku.

Pomohou plánované dopravní stavby za desítky miliard rozvoji města, anebo ho naopak potlačí? Projdeme si místa, kde mají vzniknout nové křižovatky, nadjezdy, vjezdy, podjezdy a upozorníme na jejich nenávratné důsledky a zaroveň finanční naročnost v řadu desítek miliard. Vedle plánů Magistrátu Hlavního města Prahy představíme dvě - zdá se nám - efektivnější a rozhodně levnější řešení od ateliéru D3A a sdružení Auto-Mat.

Provedou nás Adam Scheinherr (Libeňský most Nebourat, Nerozšiřovat), Petr Zeman (Prazdné domy) spolu s hosty architektem Jaroslavem Zímou (D3A) a odborníkem na dopravu Markem Bělorem (Auto-Mat).

Aktuální informace a odkaz ke sdílení http://www.facebook.com/events/413366195698395/

8jinak!, spolek

Jsme nezávislá iniciativa působící na Praze 8. Usilujeme o zlepšení kvality života v naší městské části. Naším zájmem je transparentnost veřejné správy, urbanismus a doprava. Pořádáme veřejné debaty a kulturní akce.

naše cíle:

 - posilování občanské společnosti a ochrana práv a zájmů občanů
- ochrana životního prostředí
- vznikání místních Agend 21
- podpora volného a bezpečného pohybu chodců a podpora cyklodopravy
- ochrana kulturních památek
- zvyšování podílu zeleně a její pravidelná údržba
- vývoj v oblasti m.č. Prahy 8, zejména centra Nová Palmovka a Libeňské spojky