Kdo je kdo v týmu Palmovky jinak

Představujeme vám architekty a urbanisty, kteří se podílejí na participativním projektu Palmovka jinak, zaštítěném naším sdružením. Projekt běží od září 2013 do června 2014 a jeho cílem je vyhlásit pro území Palmovky veřejnou urbanistickou soutěž a dát tak  Palmovce pozitivní vizi do budoucna. Participační setkání jsou určena široké veřejnosti, pravidelně na ně také zveme zastupitele a radní Prahy 8, jejichž podpora je pro úspěch projektu klíčová. Palmovce jinak vyjádřila podporu většina stran zastoupených na radnici Prahy 8: ČSSD, Strana zelených, KSČM a Volba pro Prahu 8. ODS a TOP09 se k projektu zatím nevyjádřily.

vacek.jpeg Lukáš Vacek vystudoval fakultu architektury ČVUT, absolvoval odborné stáže ve Vídni, Benátkách, a Janově, má pracovní zkušenosti z českých i zahraničních architektonických ateliérů. V současné době je doktorandem v ateliéru Ing. arch. Jana Sedláka, v jehož ateliéru se zabývá urbanismem a územním plánováním. V rámci své práce zabýval např. projektem Vnitřní periferie – hledání města Žižkov.

profil-martin2.jpg Martin Veselý vystudoval antropologii na UK, zabývá se dějinami měst a městským plánováním.  Dlouhodobě se věnuje problematice identity místa a identifikace v městském prostředí. Je členem občanského sdružení Praguewatch, kde pořádá Lidovou školu urbanismu určenou široké veřejnosti. Spolu s Lukášem Vackem založil Pražský urbanistický kroužek. Je autorem příspěvků v několika oborových sbornících.

kloda.jpeg Martin Kloda vystudoval architekturu na UMPRUM v Praze, působil v různých architektonických atelierech i jako samostatný architekt. V současné době je partnerem v architektonické  huti Archwerk. Podílel se na řadě realizací pro soukromé i veřejné zadavatele od stavby rozhledny přes rekonstrukce roubenek a rodinných domů až po novostavbu Nového Smíchova. Je aktivním blogerem Respektu.

medium_klapste.jpg Petr Klápště vystudoval fakultu architektury ČVUT, kde je v současné době doktorandem, od roku  2011 působí ve sdružení architektů Nature Systems. Je autorem řady výzkumných prací  a odborných článků a příspvěků v konferenčních sbornících. Má dlouhodobé zkušenosti s vedením participativních projektů po celé ČR (např. Praha 5, Jablonec nad Nisou, Pardubice).

8jinak!, spolek

Jsme nezávislá iniciativa působící na Praze 8. Usilujeme o zlepšení kvality života v naší městské části. Naším zájmem je transparentnost veřejné správy, urbanismus a doprava. Pořádáme veřejné debaty a kulturní akce.

naše cíle:

 - posilování občanské společnosti a ochrana práv a zájmů občanů
- ochrana životního prostředí
- vznikání místních Agend 21
- podpora volného a bezpečného pohybu chodců a podpora cyklodopravy
- ochrana kulturních památek
- zvyšování podílu zeleně a její pravidelná údržba
- vývoj v oblasti m.č. Prahy 8, zejména centra Nová Palmovka a Libeňské spojky