Chánoční večírek s přednáškou o hippies 60. let

Ve spolupráci se spolkem Potala si vás dovolujeme na tradiční chánoční večírek 14. prosince 2018 od půl sedmé do Himalájského centra Potala, Horovo náměstí 3, Praha 8. Vedle možnosti popovídat si s přáteli, sousedy a poznat nové tváře, jsme pro vás připravili i speciální vzdělávací program ve formě přednášky z řadou audiovizuálních ukázek. Profesor Andrew Giarelli, Američan z Libně, vám poví o počátcích hnutí hippies. Přednáška začne v 19:00 a postupně přejde v pouštění hudby.
Občerstvení bude v místě, ale pokud budete mít nějaké cukroví, kterým se chcete pochlubit nebo něco chanukově mastného smaženého i jiného, neváhejte přinést. Těšit se na vás budou členové spolku 8jinak! a posádka Potaly.

HIPPIES 60. LET: UTVÁŘENÍ SUBKULTURY
Během 90. let Andrew Giarelli sesbíral vzpomínky zakladatelů sanfranciské hippie scény. Uslyšíte některé jejich příběhy, včetně toho, jak toto obrovské hnutí začalo jako setkání několika malých subkultur, které se poprvé protnuly nikoliv v San Francisku, ale ve městě Virginia v Nevadě. Tito proto-hippies jsou autory hippie tanečních stylů, plakátů, kostýmů, světelných show, ústních tradic a samozřejmě způsobů užívání psychedelických drog. Divoké historky, fotografie a nakonec hudba, která nás může odvázat...
Přednáška bude v angličtině bez překladu!
Po přednášce zahraje DJ Prof G

Komunitně-kulturní aktivity spolku 8jinak! se do konce roku 2019 konají s podporou Agosto Foundation. Děkujeme!

8jinak!, spolek

Jsme nezávislá iniciativa působící na Praze 8. Usilujeme o zlepšení kvality života v naší městské části. Naším zájmem je transparentnost veřejné správy, urbanismus a doprava. Pořádáme veřejné debaty a kulturní akce.

naše cíle:

 - posilování občanské společnosti a ochrana práv a zájmů občanů
- ochrana životního prostředí
- vznikání místních Agend 21
- podpora volného a bezpečného pohybu chodců a podpora cyklodopravy
- ochrana kulturních památek
- zvyšování podílu zeleně a její pravidelná údržba
- vývoj v oblasti m.č. Prahy 8, zejména centra Nová Palmovka a Libeňské spojky