PO STOPÁCH BEZÚČELNÉ PROCHÁZKY filmová dílna pro děti

O víkendu, 9. - 10. prosince 2017, v sobotu 9:00 - 18:00, v neděli 9:00 - 15:00 hod se v galerii StellArt na Sokolovské 180, Praha 8 (Palmovka) uskuteční praktická filmová dílna pro děti od 12 do 15 let. Povedou ji zkušení lektoři, mladí dokumentaristé Květa Přibylová a Zdeněk Chaloupka.

Obsahem dílny bude nejprve projekce krátkého avantgardního filmu Alexandra Hackenschmieda Bezúčelná procházka, jeho rozbor z žánrového hlediska a z hlediska osobitých filmových postupů, procházka po místech natáčení a následně práce na vlastním společném filmu, Bezúčelnou procházkou inspirovaném. Všichni účastníci jsou režiséry filmu. Od teoretického úvodu, přes vymýšlení a rozpracování vlastního filmového nápadu, přes práci s kamerou a zvukem, práci s natočeným materiálem ve střižně až po hrubý střih, vše pod vedením zkušených lektorů, kteří následně film dokončí. Film bude umístěn na online portálu My Street Films – www.mystreetfilms.cz, kde jsou na online filmové mapě prezentovány nejen lokálně natočené krátké dokumenty, ale i další školní filmy, které v rámci dílen natočili žáci a studenti z různých škol v celé ČR. Filmy bude možné zapojit do celorepublikové soutěže, předpokládáme další příležitostné projekce a poskytnutí filmu samotným účastníkům.

TECHNICKÉ VYBAVENÍ ZAJIŠTĚNO (kdo má a chce si přinést, možno využít i vlastní kameru)

CENA 300,- Kč, tj. pouze hodnota dvou společných obědů a nápojů (čaj a voda) po celou dobu, které zajistíme, jinak je dílna zcela zdarma. Úhrada v hotovosti na místě před začátkem.

REGISTRUJTE se závazně zasláním e-mailu na adresu 8jinak(a)gmail.com do 7. 12., obratem vám bude registrace potvrzena v závislosti na volných místech (kapacita 10 míst).

NA SEBE teplé pohodlné oblečení (pohyb částečně venku na místech natáčení) a hladovci také svačinu.

Workshop je součástí projektu Hackenschmied 110 (více v tomto článku), pořádá ho 8jinak!, spolek ve spolupráci s My Street Films, s grantovou podporou Hlavního města Prahy a MČ Praha 8, v partnerství s Národním filmovým archivem a Duracfilmem.

8jinak!, spolek

Jsme nezávislá iniciativa působící na Praze 8. Usilujeme o zlepšení kvality života v naší městské části. Naším zájmem je transparentnost veřejné správy, urbanismus a doprava. Pořádáme veřejné debaty a kulturní akce.

naše cíle:

 - posilování občanské společnosti a ochrana práv a zájmů občanů
- ochrana životního prostředí
- vznikání místních Agend 21
- podpora volného a bezpečného pohybu chodců a podpora cyklodopravy
- ochrana kulturních památek
- zvyšování podílu zeleně a její pravidelná údržba
- vývoj v oblasti m.č. Prahy 8, zejména centra Nová Palmovka a Libeňské spojky