ODLOŽENO tweety 1956-1963, beseda s Tobiášem Jirousem a Matějem Lipavským

Matěj Lipavský ilustrace tweety 1956-1963
Kvůli aktuálním opatřením proti šíření koronaviru odkládáme tuto besedu na později. O novém termínu vás budeme včas informovat.
 
Zveme vás na další z cyklu našich besed v galerii Světova 1, tentokrát se spisovatelem a DJ Tobiášem Jirousem a výtvarníkem Matějem Lipavským nad knihou Věry Jirousové tweety 1956-1963.
 
Druhá půlka padesátých let. Stalin před nedávnem zemřel. Skrz Libeň projíždí vlak. V dělnické periferii Prahy stále žijí a pracují dělníci. Za jedním rozsvíceným oknem pozoruje okolní svět malá školačka. Co se jí dnes přihodilo a co jí čeká zítra? Říkají o ní, že je epes krotitelka tygrů...
 
Tobiáš Jirous a autor originálních ilustrací Matěj Lipavský uvedou knihu nečekaně objevených deníků z padesátých let ukazující formující se osobnost, která později svým postojem ovlivňovala druhé. Na povrch se tak vynořil text z opravdu hlubokého podzemí, které předcházelo undergroundu.
 
Děkujeme za spolupráci galerii Světova 1 a za podporu nadaci Agosto Foundation!

Tags:

8jinak!, spolek

Jsme nezávislá iniciativa působící na Praze 8. Usilujeme o zlepšení kvality života v naší městské části. Naším zájmem je transparentnost veřejné správy, urbanismus a doprava. Pořádáme veřejné debaty a kulturní akce.

naše cíle:

 - posilování občanské společnosti a ochrana práv a zájmů občanů
- ochrana životního prostředí
- vznikání místních Agend 21
- podpora volného a bezpečného pohybu chodců a podpora cyklodopravy
- ochrana kulturních památek
- zvyšování podílu zeleně a její pravidelná údržba
- vývoj v oblasti m.č. Prahy 8, zejména centra Nová Palmovka a Libeňské spojky