Zažít Libeň jinak 2014 u Synagogy na Palmovce v sobotu, 20. září

Přihlásili jsme se opět k organizaci libeňské zóny vzájemného pouličního festivalu Zažít město jinak. Slavnost Zažít Libeň jinak se uskuteční v sobotu, 20. září od 14h do 21h na prostranství před Synagogou na Palmovce.

Vyzýváme všechny, kdo se chtějí zapojit - místní obyvatele, podniky, neziskovky, kulturní instituce - napište nejlípe na e-mail pavlina.kalandrova(a)email.cz či zavolejte na tel. 724328583. Vaše účast může mít tyto podoby: příprava občerstvení (buchty, limo - vaše osvědčené recepty), vytvoření či půjčení posezení (židle, palety, pohovky, stolky), programem pro děti i dospělé (hry, kreslení na ulici, čtení pohádek), hudbou nebo divadlem, ukázkou toho, co umíte nebo vás zajímá, sportovní aktivitou... nebo něčím co nás samotné ještě vůbec nenapadlo. Můžete nám pomoct roznášet letáčky a plakáty (např. ve svém domě), poskytnout nějakou službu zdarma (tisk, focení, grafiku), potřebujeme také dobrovolníky na pomoc s přípravou prostranství v pátek před akcí (sběr, metení, mytí - zkrátka úklid, budování, výzdoba) a na úklid věcí po akci.
A co vám to přinese? Osobně příjemné zážitky a nové zkušenosti, nové známé ve vašem okolí a zapojení se do místní komunity, jiný pohled na místo, kde žijete, přehled o tom, co se u nás děje (události, kauzy, projekty, změny, iniciativy). Jako podniku, neziskovce, kulturní instituci či jiné organizaci potom větší publicitu mezi lidmi v okolí, nové zákazníky a podporovatele, nové kontakty a možnosti spolupráce, možnost podílet se na rozvoji čtvrti.

Podívejte se na FOTKY http://8jinak.cz/content/fotogalerie-zazit-liben-jinak-2013-2192013 a na VIDEO http://8jinak.cz/content/video-ze-zazit-liben-jinak-2013 z loňské slavnosti na pěší zóně Na Žertvách.

VIDEO ze Zažít Libeň jinak 2012 na Elsnicově náměstí najdete zde http://8jinak.cz/content/video-ze-zazit-liben-jinak

Těšíme se!

8jinak!, spolek

Jsme nezávislá iniciativa působící na Praze 8. Usilujeme o zlepšení kvality života v naší městské části. Naším zájmem je transparentnost veřejné správy, urbanismus a doprava. Pořádáme veřejné debaty a kulturní akce.

naše cíle:

 - posilování občanské společnosti a ochrana práv a zájmů občanů
- ochrana životního prostředí
- vznikání místních Agend 21
- podpora volného a bezpečného pohybu chodců a podpora cyklodopravy
- ochrana kulturních památek
- zvyšování podílu zeleně a její pravidelná údržba
- vývoj v oblasti m.č. Prahy 8, zejména centra Nová Palmovka a Libeňské spojky