Pohlednice - edice 2016 - aktualizováno

Po delší přestávce se během roku 2020 můžete těšit na čtvrtou sadu pohlednic. Uvedeme je zde na webu samostatným článkem s náhledy fotografií.

V prosinci 2016 vydáváme třetí edici pohlednic z Prahy 8. Jsou na nich záběry ze starých 8 mm a 16 mm filmů ze čtvrtí Prahy 8, které se nám podařilo získat v rámci projektu Liben Libeň - Vizuální paměť Prahy 8. Zachycují okamžiky, kdy Sokolovská ulice slavnostně roku 1948 dostává své jméno, dále sídliště Ďáblice v polovině 70. let, tedy v době své výstavby, libeňský fotbalový klub Meteor Praha VIII ve 40. a 60. letech, ale také bezejmenná libeňská zákoutí 40. let.

Celá série má 8 číslovaných pohlednic. Jedním z jejích poslání je dát vědět, že sběr starých filmů nadále probíhá.

Jedna pohlednice stojí 10 Kč, čtyři 35 Kč a celá sada osmi pohlednic 60 Kč a peníze za ně přijímáme formou daru. Podle svého uvážení můžete zaplatit i víc. Rádi vám vystavíme potvrzení o přijetí daru, uplatnitelné pro odečet od základu daně.

Zbývá nám ještě pár pohlednic z edice 2014 a pár desítek pohlednic z edice 2015. Bohužel v roce 2017 jsme trochu vypadli z rytmu a žádné pohlednice jsme nevydali - snad se nám brzy podaří to napravit.

Pro zakoupení kontaktujte Pavlínu Kalandrovou na adrese 8jinak@gmail.com, nebo na tel. 724 328 583.

8jinak!, spolek

Jsme nezávislá iniciativa působící na Praze 8. Usilujeme o zlepšení kvality života v naší městské části. Naším zájmem je transparentnost veřejné správy, urbanismus a doprava. Pořádáme veřejné debaty a kulturní akce.

naše cíle:

 - posilování občanské společnosti a ochrana práv a zájmů občanů
- ochrana životního prostředí
- vznikání místních Agend 21
- podpora volného a bezpečného pohybu chodců a podpora cyklodopravy
- ochrana kulturních památek
- zvyšování podílu zeleně a její pravidelná údržba
- vývoj v oblasti m.č. Prahy 8, zejména centra Nová Palmovka a Libeňské spojky