Chánoce 2012

Chánoce představují snahu o probuzení nikdy neexistující tradice pospolitého slavení Chanuky a Vánoc místními občany Prahy 8 (jakož i přespolní jsou jistojistě vítáni). Naše milá Palmovka se v období obvyklého nákupního shonu a třeskuté zimy již podruhé zklidnila a umožnila lidem spočinout, ohřát se a hlavně pustit teplo kvalitní kultury do své duše. Na chvíli zapomenout, že moloch Metrostavu polyká poslední pozůstatky židovského ghetta, aby je pevně uzavřel do betonové skořápky.

Občanské sdružení 8jinak! v součinnosti s místními kavárnami, sdruženími, hudebníky a dalšími lidmi a hlavně s vámi – staro i novousedlíky, kteří jste se náhodně zastavili nebo se cíleně přišli podívat – připravilo kulturně-zábavní program. Chánoce v roce 2012 proběhly již podruhé a jejich věhlas se šíří pomalu, ale jistě. Doufáme, že se nám podařilo dát základ akci, která příští rok poběží na váš popud, s vaší aktivní spoluúčastí (ba klidně i bez nás;)

 

8jinak!, spolek

Jsme nezávislá iniciativa působící na Praze 8. Usilujeme o zlepšení kvality života v naší městské části. Naším zájmem je transparentnost veřejné správy, urbanismus a doprava. Pořádáme veřejné debaty a kulturní akce.

naše cíle:

 - posilování občanské společnosti a ochrana práv a zájmů občanů
- ochrana životního prostředí
- vznikání místních Agend 21
- podpora volného a bezpečného pohybu chodců a podpora cyklodopravy
- ochrana kulturních památek
- zvyšování podílu zeleně a její pravidelná údržba
- vývoj v oblasti m.č. Prahy 8, zejména centra Nová Palmovka a Libeňské spojky